Tabaku korrigjon Kosovën për "drejtimin e duhur"

Publikuar tek: politike, më 13:13 25-05-2015 Tabaku korrigjon Kosovën për

Halim Kosova vijon të përsërisë sloganin e rivalit të tij duke u kërkuar dhe ai qytetarëve të votojnë në drejtimin e duhur. Gjatë një takimi me biznesin, Kosova tha se vota pro tij është votë që shkon në drejtimin e duhur.

“Një njeri me provë, me fakte të dukshme dhe të prekshme, transparent gjithmonë me qytetarët, është garancia më e madhe që vota e çdo njeriu do shkojë në drejtimin e duhur. Unë këtë kam në dorë, që emrin tim ta vë në tavolinë” tha Halimi.

Menjëherë pas deklaratës së Kosovës ka ndërhyrë për ta korrigjuar deputetja e Jorida Tabaku, por Kosova sërish ka këmbëngulur.

“Mua më pëlqen edhe ironia e doktorit që e përdor gjithmonë drejtimi i duhur se ky është drejtimi i duhur, punë dhe dinjitet. Jo ai tjetri. Punë dhe jo fjalë, ky është drejtimi i duhur”, tha Tabaku, e cila mori menjëherë një përgjigjie të tillë: “Jo mor jo!  Drejtim i duhur mund ta përdorin të gjithë, por puna është ça ke në mend ti për drejtim të duhur”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010125160217285
array(1) { ["section"]=> string(52) "tabaku-korrigjon-kosoven-per-drejtimin-e-duhur-11928" }