Tabaku: Mazhoranca refuzoi PD për uljen e çmimit të energjisë dhe karburantit

Publikuar tek: politike, më 13:06 10-04-2015 Tabaku: Mazhoranca refuzoi PD për uljen e çmimit të energjisë dhe karburantit

 

Në një deklaratë për media, deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, tha se dyshja Rama-Meta rrefuzuan dy amendamentet e PD, atë për uljen e çmimit të karburanteve dhe uljen e TVSH-së për energjinë elektrike, amendamente në të mirë të qytetarëve.

“Taksa e qarkullimit e cila u kërkua që të hiqej, prek në mënyrë të drejtpërdrejtë të gjitha produktet shqiptare dhe seicili konsumator e paguan indirekt këtë taksë. Por ndërkohë që bizneset pranë qëverisë po përfitojnë nga korrupsioni i madh, bizneset ndershme të qytetarëve e kanë të pamundur të mbijetojnë vetëm për shkak të korrupsionit”, tha Tabaku.

Tabaku më tej tha se Partia demokratike vetëm në 2 vite ka dërguar në Kuvend 65 amendamente në të mirë të qytetarëve, por mazhoranca i ka rrefuzuar të gjitha. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092079639434814
array(1) { ["section"]=> string(81) "tabaku-mazhoranca-refuzoi-pd-per-uljen-e-cmimit-te-energjise-dhe-karburantit-8349" }