Tabaku: PD ka zgjidhjen e duhur për ekonominë, qytetarët nuk do mbeten kafeneve të japin rryshfet të hyjnë në punë

Publikuar tek: politike, më 11:14 07-11-2019 Tabaku: PD ka zgjidhjen e duhur për ekonominë, qytetarët nuk do mbeten kafeneve të japin rryshfet të hyjnë në punë Jorida Tabaku

Ish-deputetja e opozitës, Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediat ka folur mbi zgjidhjen që do të ofrojë Partia Demokratike për ekonominë.

Sipas Tabakut, PD ka zgjidhjen e duhur për rritjen ekonomike, përmes taksave të ulta, tregut dhe konkurrencës së lirë.

‘PD do tu qytetarëve ofrojë taksa të ulëta dhe një treg të lirë.

Ne besojmë tek puna dhe ka ardhur koha të veprojmë. Qytetarët nuk do ngelen më të papunë dhe kafeneve për t’iu ofruar rryshfet politikanëvë për një vend pune. Ne besojmë tek puna dhe ka ardhur koha të veprojmë’, tha Tabaku në fjalën e saj për mediat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073909759521484
array(1) { ["section"]=> string(119) "tabaku-pd-ka-zgjidhjen-e-duhur-per-ekonomine-qytetaret-nuk-do-mbeten-kafeneve-te-japin-rryshfet-te-hyjne-ne-pune-185012" }