Tabaku: Veliaj bën show propagandistik, pyetje-përgjigje me stafin e tij

Publikuar tek: politike, më 16:29 03-05-2015 Tabaku: Veliaj bën show propagandistik, pyetje-përgjigje me stafin e tij

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku tha se kandidati i Ps për Tiranën, Erion Veliaj, mund ta ftojë Halim Kosovën në debat për të debatuar vetëm për dështimet e tij si ministër i Mirëqënies Sociale.

“Erion Veliaj pati guximin të ftojë në debat Halim Kosovën. Guxoi të flaës për punët Bashkie që nuk janë në tagrin e Bashkisë. Për çfarë e ftoi në debat Kosovën? Për të diskutuar reformën e pensioneve dhe faktin që pensionistët marrin vetëm 200 lekë në ditë, apo e ftoi për të diskutuar pse ikin shqiptarët, pse ka filluar eksodi. Kosova është kandidati i të gjithëve. Ndërsa veliaj vazhdon shoë propagandistik duke bërë pyetje-përgjigje vetëm me stafin etij”, deklaroi Jorida Tabaku për mediat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098299980163574
array(1) { ["section"]=> string(76) "tabaku-veliaj-ben-show-propagandistik-pyetje-pergjigje-me-stafin-e-tij-10280" }