Tahiri i dorëzon dorëheqjen Ramës dhe mbledh për drekë të gjithë drejtorët e policisë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:10 11-03-2017 Tahiri i dorëzon dorëheqjen Ramës dhe mbledh për drekë të gjithë drejtorët e policisë

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri sapo i ka dorëzuar dorëheqjen kreut të qeverisë Edi Rama me të cilin zhvilloi një takim “kokë më kokë” në zyrën kryeministrore.

Fill pas këtij takimi, Tahiri ka mbledhur të gjithë drejtuesit e policisë në të gjitha qarqet dhe ka shkuar për drekë në një nga restorantet e Tiranës, në qendër.

Ndërkohë pritet që ministri të dalë në një konferencë për shtyp ku do të sqarojë gjithçka por ajo që dihet deri më tani është fakti që Rama ka rënë pre e presionit të çadrës së PD dhe ka pranuar të “lëshojë” Tahirin, njeriun më të besueshëm dhe krahun e djathtë të tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet gomonia e braktisur pranë Sazanit, dyshohet se një person është hedhur në det
Sherr për pronën në Bulqizë, i plagosuri niset me helikopter drejt Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.0098779201507568
array(1) { ["section"]=> string(91) "tahiri-i-dorezon-doreheqjen-rames-dhe-mbledh-per-dreke-te-gjithe-drejtoret-e-policise-71554" }