Tahiri me banorët e pallatit me probleme te "Unaza e Re": Jemi drejt zgjidhjes së problemit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:48 02-03-2017 Tahiri me banorët e pallatit me probleme te

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe Drejtori i ALUZIN-it Artan Lame u takuan sot pasdite me banorët e një pallati me probleme pronësie në zonën e Unazës së Re në Njesinë 6.

Në facebook Tahiri ka informuar se problemi i 230 familjeve në Unazën e Re, të cilët janë peng i një ndërtuesi mashtures, është drejt zgjidhjes.

Tahiri në Facebook:

Po zgjidhim hallin e 230 familjeve në Unazë të Re, peng të një ndërtuesi mashtrues e të shtetit që deri dje i kishte braktisur në meshirë të fatit.

Ndërtuesi kishte ndërtuar pallatet, shitur disa herë, njerëzve të ndyshëm të njejtin apartament, dhe ishte zhdukur.

2 herë u arrestua, 2 here drejtësia e la të lirë. Sot është perseri i arrestuar me shpresën që do marri dënimin e merituar.

Shumë shpejte legalizim dhe hipotekë për çdo familje që banon aty.

Falë vullentit te Qeverise qe me VKM te posacem i dha zgjidhje kesaj ceshtje dhe te gjitha te ngjashmeve.

Prandaj duhet deshperimisht #reformanedrejtesi

Prandaj kjo qeveri po ben ate qe askush nuk ka bere me pare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Doni kujtesë më të fortë? Mos i konsumoni këto ushqime
Gazetarët sherr me aktivistin e “Mjaft”, i përvishet Andi Bushati: Si s’të vjen zor, o…(Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011068105697632
array(1) { ["section"]=> string(94) "tahiri-me-banoret-e-pallatit-me-probleme-te-unaza-e-re-jemi-drejt-zgjidhjes-se-problemit-70568" }