Tahiri në Beograd: Duhen zhdukur paragjykimet mes vendeve

Publikuar tek: politike, më 14:51 29-04-2015 Tahiri në Beograd: Duhen zhdukur paragjykimet mes vendeve

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka marrë pjesë në konferencën dy ditore në Beograd, kundër terrorizmit dhe radikalizmit të dhunshëm.

Gjatë fjalës së tij, ministri Tahiri u shpreh se është nevoja të zhduken paragjykimet dhe burokracia në marrëdhëniet midis vendeve të rajonit. Tahiri tha se një axhendë konkrete veprimesh të përbashkëta midis vendeve të rajonit në luftën kundër terrorizmit, do të jepte rezultate më të larta. Ministeriali i radhës kundër terrorizmit do të zhvillohet në Shqipëri në datat 19-21 maj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099420547485352
array(1) { ["section"]=> string(61) "tahiri-ne-beograd-duhen-zhdukur-paragjykimet-mes-vendeve-9973" }