Tahiri në ShBA, takim me John Kerryn: Varfëria dhe injoranca po nxisin terrorizmin

Publikuar tek: politike, më 12:55 19-02-2015 Tahiri në ShBA, takim me John Kerryn: Varfëria dhe injoranca po nxisin terrorizmin

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka zhvilluar një takim me sekretarin e parë të shtetit John Kerry, i cili i siguroi mbështetjen e SHBA për luftën kundër krimit dhe terrorizmit, gjë për të cilën Tahiri e falenderoi dhe i shprehu mirënjohje.

Ministri i Brendshëm Tahiri,  ndodhet në SHBA në kuadër  të Samitit për Antiterrorizmin Islamik ku u vendos për krijimin e një sistem-shkëmbimi të dhënash si dhe parandalimi i atyre që duan t’i bashkohen luftrave terroriste.

Ditën e Parë të samitit e hapi sekretari i pari i shtetit John Kerry dhe pritet që në ditën e dytë të tij të flasë presidenti i SHBA-ve, Barack Obama.

Qëllimi i këtij takimi është gjetja e menyrave efikase për të luftuar ekstremizmin si dhe parandalimin e anëtarësimit të të rinjve që i bashkohen grupeve ekstremiste.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010128021240234
array(1) { ["section"]=> string(85) "tahiri-ne-shba-takim-me-john-kerryn-varferia-dhe-injoranca-po-nxisin-terrorizmin-3815" }