Tahiri plas "bombën": 30 deputetë kanë dalë jashtë vendit me banditë në makina

Publikuar tek: politike, më 21:56 19-10-2017 Tahiri plas

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Opinion” ka bërë një deklaratë tepër të fortë. Tahiri ka thënë se di me fakte se të paktën “30 deputetë kanë marrë në makinat e tyre banditë dhe i shëtisnin jashtë vendit".

“30 deputete te pakten qe merrnin ne makinat e tyre ne makine bandite dhe i shetisnin jashte vendit. Kete nuk e kam  as me hamendje dhe nuk besoj  se e vini  ne dyshim. Ka gati  30 deputete qe kane dale jashte vendit ne makina me persona qe kane pasur rekorde kriminale jo qe kane qene te kerkuar. Une kam qenë ministrër i brendshëm jo për pak kohe dhe di shume mire për ç’po flas. Jane disa bandite rrugesh te cilet me vullnet nga policia nga prokuroria shkojne ne burg shume kollaj...”, tha Tahiri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028968095779419
array(1) { ["section"]=> string(81) "tahiri-plas-bomben-30-deputete-kane-dale-jashte-vendit-me-bandite-ne-makina-96509" }