Tahiri shkon të hënën në Gjermani: Do përshpejtojmë procedurat për kthimin e shqiptarëve

Publikuar tek: politike, më 13:49 24-04-2015 Tahiri shkon të hënën në Gjermani: Do përshpejtojmë procedurat për kthimin e shqiptarëve

Ministri Tahiri njoftoi nga Morina se të hënën do të shkojë në Gjermani për të takuar homologun e tij me qëllim përshpejtimin e procedurave për kthimin e emigrantëve të paligjshëm.

Ministri i Brendshëm, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në pikën e kalimit kufitar të Morinës me ambasadorin gjerman në Shqipëri Helmut Hoffmann, i cili  është shprehur se nuk do ketë azil ekonomik për emigrantët e paligjshëm dhe u ka bërë thirrje shqptarëve të mos largohen pasi edhe ata që kanë ikur do të kthehen shpejt.

“Të gjithë qytetarët që kanë ikur do të rikthehen . Ne do përshpejtojmë procedurat për verifikim sa më shpejt. Nuk do të ketë azil ekonomik dhe i inkurajoj shqiptarët të mos lenë Shqipërinë”, u shpreh ambasadori.

 “Kjo duhet t’i frenojë shqiptarët që mos largohen nga vendi”, tha nga ana e tij ministri Tahiri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha: Rama nuk është duar jashtë në videon e Sokol Ballës
Stefan Çipa i zhgënjyer: Më shkulën me dhunë nga gara për Sarandën »
Article Logic
Execution time: 0.0087721347808838
array(1) { ["section"]=> string(92) "tahiri-shkon-te-henen-ne-gjermani-do-pershpejtojme-procedurat-per-kthimin-e-shqiptareve-9605" }