Tahirit i telefonon ministri italian: Të mbështesim, bashkë kundër krimit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:54 11-02-2015 Tahirit i telefonon ministri italian: Të mbështesim, bashkë kundër krimit Sajmir Tahiri dhe Angelino Alfano

Ministri i Brendshëm i Italisë Angelino Alfano, i ka telefonuar paraditen e sotme ministrit të Punëve të Brendshme Sajmir Tahiri, në lidhje me shpërthimet e ndodhura dje në kryeqytet.

Alfano ka mbështetur punën e Tahirit në luftën kundër krimit, duke siguruar edhe mbështjeten e Italisë, por njëkohësisht i ka shprehur atij mbështetje për gjithçka I ka ndodhur familjes së tij.

“Jemi edhe ne të vendosur në luftën tonë të përbashkët kundër krimit’’, mësohet t’i ketë thënë Tahirit, Alfano.

Ditën e djeshme kryeqyteti u trondit nga dy shpërthime me tritol, dhe një I tretë mbeti në tentativë. Në erë u hodh farmacia e babait të ministrit, Bashkim Tahiri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bozdo: Politika e vjetër po bllokon bulevardin e Tiranës
Komunitetet fetare, 25 ton ndihma ushqimore për familjet e prekura nga përmbytjetet »
Article Logic
Execution time: 0.012374877929688
array(1) { ["section"]=> string(76) "tahirit-i-telefonon-ministri-italian-te-mbeshtesim-bashke-kunder-krimit-3056" }