Taifuni Maysak, ja si duket nga Stacioni Nërkombëtar Hapësinor (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:32 01-04-2015 Taifuni Maysak, ja si duket nga Stacioni Nërkombëtar Hapësinor (Foto)

Super Taifuni Maysak ka përfshirë zonën e Paqësorit duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Shumë shtëpi janë shkatërruar dhe shtyllat telefonike janë rrëzuar duke bllokuar rrugët në ishujt Yap në Indonezi por fatmirësisht pa viktima në njerëz.

Por këto fotografi spektakolare të Taifunit Maysak nga Stacioni Internacional Hapësinor, e bëjnë atë të duket një përbindësh i vërtetë. 

{gallery}taifuni{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088591575622559
array(1) { ["section"]=> string(71) "taifuni-maysak-ja-si-duket-nga-stacioni-nerkombetar-hapesinor-foto-7541" }