Tajfuni godet Kinën, evakuohen 1 milion banorë (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:46 12-07-2015

Më shumë se 1 milion banorë janë evakuar në Kinën lindore për shkak të tajfunit Chan-hom, që ka goditur brigjet kineze. Linjat e transportit dhe energjisë elektrike janë paralizuar polotësisht në provincën e Zheijang.

Sipas raporteve, së pari tajfuni ka goditur portin e Ningbos rreth orës 18:40, sipas kohës lokale, ku banojnë rreth 6 milionë njerëz, përpara se të përfshijë Shangain dhe popullatën prej 23 milionë banorëve që banojnë aty.

Nga Qendra Amerikane për Paralajmërim të Tajfunëve kanë deklaruar se dallgët në disa rajone kanë arritur lartësinë e 10 metrave për shkak të tajfunit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02117395401001
array(1) { ["section"]=> string(57) "tajfuni-godet-kinen-evakuohen-1-milion-banore-video-15993" }