Tajfuni godet Tajvanin, banorët kapen pas hekurave për t'i shpëtuar erës së fortë (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:50 28-09-2015

Erëra të forta me shpejtësi deri në 184 kilometra në orë kanë goditur kryeqytetin e Tajvanit, Taipein këtë fillim jave.

Tajfuni Dujuan ka shkaktuar deri tani dëme të konsiderueshme materiale ndërsa nuk raportohen viktima. Pamjet dramatike tregojnë se si qytetarët mbahen pas hekurave dhe gjejnë strehë në hyrjet e ndërtesave për t’i shpëtuar stuhive të forta.

taivan.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012434005737305
array(1) { ["section"]=> string(92) "tajfuni-godet-tajvanin-banoret-kapen-pas-hekurave-per-t-i-shpetuar-eres-se-forte-video-21851" }