Takim i papritur mes Trump dhe Putin? Presidenti amerikan e fton në Shtëpinë e Bardhë

Publikuar tek: bota, më 17:47 02-04-2018 Takim i papritur mes Trump dhe Putin? Presidenti amerikan e fton në Shtëpinë e Bardhë

Kremlini pretendon se presidenti amerikan Donald Trump e ka ftuar homologun rus Vladimir Putin në një takim në Shtëpinë e Bardhë.

“Kur presidenti tonë foli në telefon, Trump sugjeroi të takoheshin në Uashington, në Shtëpinë e Bardhë”, tha ,Ndihmësi i politikës së jashtme të Kremlinit Yuri Ushakov, duke shtuar se “kjo duket një ide mjaft pozitive”.

Lajmin nuk e ka mohuar as sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Sarah Huckabee Sanders, e cila tha për media se dy liderët kishin diskutuar “për disa vende të mundshme takimi, përfshi edhe Shtëpinë e Bardhë”.

Ekspertët shprehen se nëse takimi ndodh, në një periudhë tepër të tensionuar mes Rusisë dhe Perëndimit, do të thellojë edhe më tepër ndarjen në Shtetet e Bashkuara mbi lidhjet e Trump dhe administratës së tij me Putin.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019935131072998
array(1) { ["section"]=> string(91) "takim-i-papritur-mes-trump-dhe-putin-presidenti-amerikan-e-fton-ne-shtepine-e-bardhe-115428" }