Takimet me ndërkombëtarët, Duka: I kërkuam ne, jo ata

Publikuar tek: aktualitet, më 20:56 24-04-2019 Takimet me ndërkombëtarët, Duka: I kërkuam ne, jo ata Kreu i Partise Agrare Ambjentaliste, Agron Duka

Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka, deklaroi se takimin me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca dhe me delegacionin e OSBE-së, u kërkua nga aleanca opozitare dhe jo nga ndërkombëtarët.

I ftuar në emisionin ‘Repolitix’ në Report Tv, kreu i PAA-së, Agron Duka, tha se lajmi u devijua nga gazetarët, pasi realisht kanë qenë opozita që kanë kërkuar takim me ndërkombëtarët dhe jo këta të fundit.

‘Nuk është se na kërkoi ne zoti Soreca, por kërkuam ne takim me të, sic bëmë takim edhe me delegacionin e OSBE-së’, ka thënë kreu i PAA-së, Agron Duka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057188034057617
array(1) { ["section"]=> string(57) "takimet-me-nderkombetaret-duka-i-kerkuam-ne-jo-ata-161735" }