Takimi Donald Lu-Ismail Kadare

Publikuar tek: foto-e-dites, më 22:08 21-04-2015 Takimi Donald Lu-Ismail Kadare

Ambasadori Donald Lu dhe shkrimtari shqiptar Ismail Kadare janë takuar mbrëmjen e djeshme për herë të parë. Lu e ka konsideruar Kadarenë si një nga shkrimtarët më të mëdhenj të kohës sonë dhe një thesar kulturor për Shqipërinë. Takimi u zhvillua gjatë kohës që jashtë kongresit të Shteteve të Bashkuara, në Washington D.C, valvitej flamuri shqiptar në nder të shkrimtarit Ismail Kadare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarët-Ramës: Po në Surrel do pjellësh betonishte?
Rrufeja çan qiellin e Washingtonit, foto bën xhiron e medias ndërkombëtare »
Article Logic
Execution time: 0.029753923416138
array(1) { ["section"]=> string(35) "takimi-donald-lu-ismail-kadare-9382" }