Takimi historik, televizioni shtetëror i Koresë së Veriut nuk transmetoi shtrëngimin e duarve të Trump dhe Kim Jong Un, në vend të tij u dha...

Publikuar tek: bota, më 10:06 12-06-2018 Takimi historik, televizioni shtetëror i Koresë së Veriut nuk transmetoi shtrëngimin e duarve të Trump dhe Kim Jong Un, në vend të tij u dha...

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut KCTV filloi në kohën e zakonshme transmetimin e  ajmeve (06:00 lokale), por nuk tregoi pamjet nga takimi Kim Jong Un dhe Donald Trump.

Në vend të këtyre pamjeve ai transmetonte në ekran një kronikë të shkurtër me disa femra që flisnin për turneun e liderit të Koresë në Singapor.

Spikerja tha se kjo përputhej me tekstin e një artikulli të ‘Rodong Sinmun’, gazetën e partisë në pushtet.

Artikulli thoshte thjesht se Kim "vizitoi vende të ndryshme në qytet më 11 qershor gjatë qëndrimit në Republikën e Singaporit".

yyyy.PNG

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011813163757324
array(1) { ["section"]=> string(145) "takimi-historik-televizioni-shteteror-i-korese-se-veriut-nuk-transmetoi-shtrengimin-e-duarve-te-trump-dhe-kim-jong-un-ne-vend-te-tij-u-dha-124070" }