Takimi i artistëve me Kumbaron, regjisorja Anxhela Cikopani: Ishte thikë pas shpine

Publikuar tek: politike, më 23:41 15-02-2018 Takimi i artistëve me Kumbaron, regjisorja Anxhela Cikopani: Ishte thikë pas shpine

E ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, regjizorja e njohur Anxhela Cikopano u shpreh se e gjithë zhurma që u krijua ditën e djeshme mes takimit të aktorëve dhe ministres së Kulturës ishte thjesht një lojë që u luajt për opinionin publik, nga qeveria.

Gjithashtu regjizorja u shpreh për In Tv, se mbledhja e djeshme që u bë mes 5 artistëve dhe ministres ishte thikë pas shpine për 200 vetat e tjerë që po prisnin në Teatrin Kombëtar.

Sipas  Anxhelës, grupimi i djeshëm ishte një grupim individual dhe nuk përfaqësonte askënd tjetër veç vetes.

“Ishin 200 veta që prisnin në teatrin kombëtarë ardhjen e ministres së kulturës dhe ishin 5 veta që nuk përfaqësonin askënd në një show publik me ministren e kulturës”, u shpreh regjizorja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022192001342773
array(1) { ["section"]=> string(88) "takimi-i-artisteve-me-kumbaron-regjisorja-anxhela-cikopani-ishte-thike-pas-shpine-110400" }