Takimi i Bashës me ministrin Dendias, Kreshnik Spahiu pyet: Pse nuk është vendosur flamuri shqiptar, po vetëm ai i Greqisë?

Publikuar tek: politike, më 19:59 20-10-2020 Takimi i Bashës me ministrin Dendias, Kreshnik Spahiu pyet: Pse nuk është vendosur flamuri shqiptar, po vetëm ai i Greqisë? Takimi Basha - Dendias

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka vizituar sot Shqipërinë, ku dhe ka takuar liderët politikë në vend, duke filluar nga homologu Gent Cakaj te kreu i PD, Lulzim Basha.

Ky i fundit ka publikuar një foto gjatë takimit, ku nuk duket në sfond flamuri ynë kuqezi.

Nuk mund t'i shpëtonte syrit të themeluesit të "Aleancës kuqezi", Kreshnik Spahiu, i cili i "shqetësuar" pyet se pse Basha ka zhvilluar takimin pa flamurin tonë kombëtar?

Screenshot_9.jpg

Ndërkohë, kujtojmë se takimi është zhvilluar në ambasadën e Greqisë në Tiranë, ndaj dhe ka munguar flamuri ynë kuqezi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryemadhi fushatë në rrugët e Tiranës: LSI e hapur për çdo të ri profesionist që do t’i shërbejë Shqipërisë me energji
Rama i ‘kthen nderin’ ministrit Dendias, darkë private me kryediplomatin grek »
Article Logic
Execution time: 0.011596202850342
array(1) { ["section"]=> string(126) "takimi-i-bashes-me-ministrin-dendias-kreshnik-spahiu-pyet-pse-nuk-eshte-vendosur-flamuri-shqiptar-po-vetem-ai-i-greqise-224486" }