Takimi i Ramës me homologët e ballkanit, Berisha tregon pse munguan disa: S’deshën t’u ngjiten pleshtat

Publikuar tek: barometri, më 08:03 28-08-2018 Takimi i Ramës me homologët e ballkanit, Berisha tregon pse munguan disa: S’deshën t’u ngjiten pleshtat

Në kuadër të  Samitit të Durrësit  që u zhvillua ditën e sotme me kryeministrat e Balkanit ka reaguar dhe ish kryeministri i vendit Sali Berisha.

 

Berisha e quajti takimin e sotëm një dështim të rradhës ku “katër nga 7 kryeministrat nuk erdhën, s’deshën t’u ngjiten pleshtat”, sipas Berishës.

Reagimi i plotë:

Me pak se gjysem takimi!

Miq, takimet multilaterale jane te dobishme, por kur nga 7 kryeministra te ftuar 4 nuk “gjejne” dot kohe per te ardhur, jane pa kuorum dhe me shume se deshtim.

Kjo veçanerisht kur nga 3 te pranishem 2 jane shqiptare. Le t’i themi faleminderit kryeministrit te Malit te Zi se perndryshe do kishim nje takim thjesht ndershqiptar.

Natyrisht ky bojkot ka vetem nje shkak:
munguan se nuk deshen t’ u ngjiten pleshta ne narkoshtetin e Norieges, i vetem ne Europe dhe ne bote! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022464990615845
array(1) { ["section"]=> string(108) "takimi-i-rames-me-homologet-e-ballkanit-berisha-tregon-pse-munguan-disa-s-deshen-t-u-ngjiten-pleshtat-132382" }