Takimi i Trump me Kim Jong-un, paralajmëron SHBA: Shpresojmë të mbahet, në rast të kundërt të përgatiten

Publikuar tek: bota, më 22:25 16-05-2018 Takimi i Trump me Kim Jong-un, paralajmëron SHBA: Shpresojmë të mbahet, në rast të kundërt të përgatiten Kim Jong-un dhe Donald Trump

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders ka thënë se shpreson që takimi me presidentit Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un të zhvillohet.

Sipas Sanders, SHBA po lufton që ky takim historik të realizohet edhe pse e di që do të jetë shumë i vështirë.

Sakaq zyrtarja e lartë e shtetit ka paralajmëruar se në rast të kundër, presionet e Shtëpisë së Bardhë ndaj vendit diktatorial do të rriten ndjeshëm dhe ky i fundit duhet të jetë i përgatitur për këtë.

Takimi mes Donald Trump dhe Kim Jong-un pritet të zhvillohet më 12 qershor, ndërsa ende nuk është përcaktuar vendi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021126985549927
array(1) { ["section"]=> string(108) "takimi-i-trump-me-kim-jong-un-paralajmeron-shba-shpresojme-te-mbahet-ne-rast-te-kundert-te-pergatiten-121030" }