Takimi me Bashën, zv.ambasadorja amerikane dhe diplomatët Soreca e Norman mbërrijnë në selinë e PD

Publikuar tek: politike, më 15:09 15-09-2020 Takimi me Bashën, zv.ambasadorja amerikane dhe diplomatët Soreca e Norman mbërrijnë në selinë e PD Ambasadori Soreca mberrin ne PD

Zv.ambasadorja e SHBA Leyla Moses-Ones dhe diplomatët Soreca e Norman kanë mbërritur pak minuta më parë në PD për tu takuar me Lulzim Bashën.

Pritet që në takimit t’i bashkohet nga momenti në moment ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ndërsa sipas njoftimit, të pranishëm do të jenë dhe Oerd Bylykbashi e Petrit Vasili. Çështja kryesore në bisedime mendohet të jetë përgatitja për zgjedhjet e 25 prillit dhe mos arritja e dakordësisë mes palëve dje në Këshillin Politik për implementimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor.

Vijon..

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011654138565063
array(1) { ["section"]=> string(104) "takimi-me-bashen-zv-ambasadorja-amerikane-dhe-diplomatet-soreca-e-norman-mberrijne-ne-seline-e-pd-220470" }