Takimi me Erdogan, deklarata e ashpër e Dodik: Kosova është e dështuar në Samitin e Bosnjes

Publikuar tek: rajon, më 23:09 08-07-2019 Takimi me Erdogan, deklarata e ashpër e Dodik: Kosova është e dështuar në Samitin e Bosnjes Kreu i Presidences te Bosnjes, Milorad Dodik dhe presidenti turk Erdogan

Gjatë Samitit për Procesin e Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP) në Sarajevë, presidenti i Bosnjës dhe Hercegovinës Milorad Dodik, ka bërë një deklarata fyese ndaj Kosovës, edhe pse kjo e fundit e refuzoi ftesën për pjesëmarrje në samit.

Në takimin me presidentin turk Recep Erdogan, Dodik ka thënë se Kosova do të jetë e dështuar në Samitin e Bashkëpunimit në Evropën Juglindore.

Pas takimit mes anëtarëve të presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës me Erdoganin, Dodik ka deklaruar se nga 20 korriku më nuk do të jetë më kryetar i Bosnjës dhe Hercegovinës kështu që nuk do të ketë nevojë që të vizitojë ndonjëherë Kosovën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071070194244385
array(1) { ["section"]=> string(96) "takimi-me-erdogan-deklarata-e-ashper-e-dodik-kosova-eshte-e-deshtuar-ne-samitin-e-bosnjes-171584" }