Takimi me Erdogan, reagon Edi Rama dhe tregon projektet e mëdha: Aeroporti i Vlorës, program kundër përmbytjeve...

Publikuar tek: politike, më 21:32 22-03-2018 Takimi me Erdogan, reagon Edi Rama dhe tregon projektet e mëdha: Aeroporti i Vlorës, program kundër përmbytjeve...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas takimit me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan.

Rama njofton se është diskutuar për ecurinë e një sërë projektesh si aeroporti i Vlorës, por edhe për bashkëpunime të reja si programi kundër përmbytjeve.

“Darkë pune me Presidentin Erdogan për ecurinë e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve; projektet e nisura për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës dhe Air Albania; projektet e reja në turizëm dhe energji; si dhe mbështetjen e Turqisë për programin tonë të ri kundër përmbytjeve”, shkruan Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj: Keqardhje që opozita nuk erdhi të mbillte një pemë për qytetin. Propozimi im është puna, jo gjumi
Bashkëpunim me PS? Kryemadhi i jep fund pretendimeve »
Article Logic
Execution time: 0.012239933013916
array(1) { ["section"]=> string(115) "takimi-me-erdogan-reagon-edi-rama-dhe-tregon-projektet-e-medha-aeroporti-i-vlores-program-kunder-permbytjeve-114187" }