Takimi me Erdogan, reagon Edi Rama dhe tregon projektet e mëdha: Aeroporti i Vlorës, program kundër përmbytjeve

Publikuar tek: barometri, më 07:35 23-03-2018 Takimi me Erdogan, reagon Edi Rama dhe tregon projektet e mëdha: Aeroporti i Vlorës, program kundër përmbytjeve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas takimit me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan.

Rama njofton se është diskutuar për ecurinë e një sërë projektesh si aeroporti i Vlorës, por edhe për bashkëpunime të reja si programi kundër përmbytjeve.

“Darkë pune me Presidentin Erdogan për ecurinë e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve; projektet e nisura për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës dhe Air Albania; projektet e reja në turizëm dhe energji; si dhe mbështetjen e Turqisë për programin tonë të ri kundër përmbytjeve”, shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01167893409729
array(1) { ["section"]=> string(115) "takimi-me-erdogan-reagon-edi-rama-dhe-tregon-projektet-e-medha-aeroporti-i-vlores-program-kunder-permbytjeve-114218" }