Takimi me infermierët, Rama e thotë hapur se çfarë e habiti në sallë

Publikuar tek: politike, më 18:44 10-01-2018 Takimi me infermierët, Rama e thotë hapur se çfarë e habiti në sallë

Kryeministri Rama mbrëmjen e sotme është duke zhvilluar një takim me infermierët për të prezantuar portalin, “infermierë për Shqipërinë”.

Në fillim të fjalës së tij Rama shprehu habinë e tij me prezencën e madhe të infermierëve në këtë takim.

Më tej kryeministri u shpreh se pas kësaj reforme nuk do mund të ketë më asnjë mundësi që infermierët të punësohen me kritere partiake.

“Më vjen keq për disa nga ju që nuk gjetën vend në këtë sallë dhe nuk e kuptoj interesimin tuaj kaq shumë të madh pas pune, pasi nuk kam ndonjë lajm të keq për t’ju dhënë. Tashmë askush nuk do të guxojë që t’ju lëvizë për arsye politike. Nga sot çdo infermierë që do të rekrutohet do të bëhet vetëm falë aftësive”,- u shpreh kryeministri Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012457132339478
array(1) { ["section"]=> string(74) "takimi-me-infermieret-rama-e-thote-hapur-se-cfare-e-habiti-ne-salle-106118" }