Takimi me Merkelin në Berlin, Baton Haxhiu: Mbresëlënës, Kancelarja i tha Ramës se je i vetmi lider ballkanik që ke mision

Publikuar tek: aktualitet, më 21:30 02-05-2019 Takimi me Merkelin në Berlin, Baton Haxhiu: Mbresëlënës, Kancelarja i tha Ramës se je i vetmi lider ballkanik që ke mision

Analisti Baton Haxhiu ka treguar mbrëmjen e sotme se takimi mes Kancelares Merkel dhe kryeministrit Rama ka qenë takimi më përkëdhelës mes të dyve.

Merkeli i tha Ramës se je i vetmi lider ballkanik që ke një mision tha Haxhiu, ndërsa e la të hapur mundësinë nëse ishte gjë pozitive apo negative.

'Ndër takimet më përkëdhelëse mes Merkelit dhe Ramës. Takimi ka qenë mbresëlënës. Ndër takimet më të mira mund të them. Merkeli i thotë Ramës se është i vetmi lider ballkanik që ka mision. Këtë nuk e di nëse është pozitiv apo negativ. Më habiti afërsia që Macron kishte me Ramën për temat që u diskutuan', përfundoi Baton Haxhiu në Real Story.

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032892942428589
array(1) { ["section"]=> string(126) "takimi-me-merkelin-ne-berlin-baton-haxhiu-mbreselenes-kancelarja-i-tha-rames-se-je-i-vetmi-lider-ballkanik-qe-ke-mision-162745" }