Takimi me Vuçiç në New York, Sekretari Pompeo: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, çon Serbinë në BE

Publikuar tek: rajon, më 22:25 20-08-2019 Takimi me Vuçiç në New York, Sekretari Pompeo: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, çon Serbinë në BE Presidenti i Serbise Aleksander Vucic dhe Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo, reagon pas takimit me presidentin serb Aleksandër Vuçiç në New York, ditën e sotme.

Përmes një postimi në Twitter, Pompeo shkruan se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë.

‘Një drekë produktive me presidentin serb Aleksandër Vuçiç për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë dhe pranimit të Serbisë në Bashkimin Evropian. Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë stabilitetin dhe prosperitetin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit transatlantik’, shkruan Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo.

Screenshot_3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070910453796387
array(1) { ["section"]=> string(108) "takimi-me-vucic-ne-new-york-sekretari-pompeo-normalizimi-i-marredhenieve-me-kosoven-con-serbine-ne-be-175896" }