Takimi me Zaev, Hahn: Maqedonia e Veriut do të marrë datën për bisedime me BE

Publikuar tek: rajon, më 18:31 15-06-2019 Takimi me Zaev, Hahn: Maqedonia e Veriut do të marrë datën për bisedime me BE Kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev dhe eurokomisioneri per Zgjerim i BE, Johannes Hahn

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut është takuar ditën e sotme me eurokomisionerin për Zgjerim në BE, Johanes Hahn.

Gjatë këtij takimi mësohet se është biseduar edhe për datën e fillimit të bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin  Europian.

Kryeministri Zaev theksoi se data e fillimit të bisedimeve është shumë e rëndësishme sepse do të jetë motivim për vazhdimin e reformave.

‘Marrja e datës për qytetarët do jetë edhe një garancë për atë që kemi bërë gjatë këtyre dy viteve’, ka thënë Zaev në takim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022279024124146
array(1) { ["section"]=> string(82) "takimi-me-zaev-hahn-maqedonia-e-veriut-do-te-marre-daten-per-bisedime-me-be-168351" }