Takimi në Bruksel, Ministri i Jashtëm grek: Po punojmë për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: aktualitet, më 12:39 09-12-2019 Takimi në Bruksel, Ministri i Jashtëm grek: Po punojmë për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Niko Denidias

Mimistri i Jashtëm grek, Niko Dendias i është bashkuar takimit të ministrave të Jashtëm në Bruksel, me tematikë diskutimi hapat që duhet të ndërmerren për të mundësuar çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Përmes një postimi në Twitter, Dendias njofton prezencën e tij në këtë takim dhe bën me dije se kjo është një iniciativë per të nxitur perspektivën europiane për vendet e Ballkanit Perëndimor, duke përfshirë Shqipërinë dhe Republikën e Maqedonisë së Veriut.

'Një iniciativë për të nxitur perspektivën europiane për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor', shkruan ministri.

Screenshot_9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039590120315552
array(1) { ["section"]=> string(121) "takimi-ne-bruksel-ministri-i-jashtem-grek-po-punojme-per-te-hapur-negociatat-me-shqiperine-dhe-maqedonine-e-veriut-188859" }