Takimi Trump-Macron, puthja e shkëmbyer mes tyre po ndez rrjetin (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:05 25-04-2018 Takimi Trump-Macron, puthja e shkëmbyer mes tyre po ndez rrjetin (VIDEO) Trump dhe Macron

Presidenti Francez Emanuel Macron ndodhet për një vizitë në SHBA, ku do të zhvillojë një takim me zyrtarë të lartë amerikan, dhe sigurisht me presidenditn Donald Trump.

Trump e priti në Shtëpin e Bardhë homologun e tij, ndërsa një video e xhiruar gjatë takimit të tyre është duke u komentuar në të gjitha mediat botërore. Çfarë tërhoqi më shumë vëmendje gjatë këtij takimi ishte pikërisht puthja e shkëmbyer mes dy presidentëve.

Fillimisht Macron e puthi Trump në njërën faqe, dhe më pas i dhuroi dhe një puthje në faqen tjetër. Nga mimika e fytyrës së Trump, kuptojmë që puthja e dytë i erdhi paksa e papritur. Mediat e huaja i kanë kushtuar mjaft artikuj ironikë këtij momenti.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012439966201782
array(1) { ["section"]=> string(76) "takimi-trump-macron-puthja-e-shkembyer-mes-tyre-po-ndez-rrjetin-video-118269" }