Takimi Zaev-Rama-Vuçiç në Ohër, ‘Shengenit ballkanik’ i bashkohet dhe Majlinda Bregu

Publikuar tek: aktualitet, më 20:27 09-11-2019 Takimi Zaev-Rama-Vuçiç në Ohër, ‘Shengenit ballkanik’ i bashkohet dhe Majlinda Bregu Takim i per Shengenin ballkanik ne Oher: Vuçiç-Zaev-Rama

Pasditen e sotme ka nisur takimi i dytë për “Shengenin ballkanik”, mes kryeministrit Rama dhe dy homologëve të tij të Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, në Ohër.

Ky takimi trepalësh i liderëve të Ballkanit Perëndimor do të vijojë edhe gjatë ditës së dielë, ndërkohë që mësohet se e pranishme do të jetë dhe Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, u ka rezervuar liderëve të tre vendeve një darkë mbrëmjen e sotme. Sakaq, krijimin e një ‘Shengenit Ballkanik’ e ka mbështetur më herët edhe i dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, i cili u shpreh se është një ide premtuese.

Foto: Ora News
majlinda_bregu.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074119567871094
array(1) { ["section"]=> string(88) "takimi-zaev-rama-vucic-ne-oher-shengenit-ballkanik-i-bashkohet-dhe-majlinda-bregu-185310" }