Taksa 100% ndaj mallrave serbe, Vuçiç paralajmëron masa ndaj Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 21:32 17-04-2019 Taksa 100% ndaj mallrave serbe, Vuçiç paralajmëron masa ndaj Kosovës Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj dhe presidenti i Serbise Vucic

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Beogradi do të marrë masa kundrejt Kosovës si kundërpërgjigje për  taksën 100% ndaj mallrave serbe të vendosur nga qeveria Haradinaj në nëntor të vitit të kaluar.

 

Këtë deklaratë, presidenti rus e bëri gjatë festës së ditës  së Shëngjergjit.

Me këtë paralajmërim, Vuçiç sqaroi se nëse nuk ka lëvizje deri më gjashtë maj, atëherë Beogradi do ta humbë durimin përsa i përket tarifës 100% ndaj mallrave të tyre vendosur nga Prishtina.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024461030960083
array(1) { ["section"]=> string(73) "taksa-100-ndaj-mallrave-serbe-vucic-paralajmeron-masa-ndaj-kosoves-160844" }