Taksa ndaj Serbisë, kryeparlamentari Veseli: Nuk duhet të bëhet pengesë në marrëdhënie me miqtë tanë ndërkombëtarë

Publikuar tek: rajon, më 22:53 15-03-2019 Taksa ndaj Serbisë, kryeparlamentari Veseli: Nuk duhet të bëhet pengesë në marrëdhënie me miqtë tanë ndërkombëtarë Kryetari i Parlamentit te Kosoves, Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë për mediat kosovare  se taksa e ka pasur efektin e saj dhe se ajo nuk duhet të bëhet pengesë në marrëdhëniet me miqtë tanë.

Taksa e ka arritur efektin e saj. Në momentin që bëhet për konsum të brendshëm politik dhe në momentin që bëhet pengesë në marrëdhëniet me SHBA-në, bëhet e pakuptimtë, edhe pse ndaj Serbisë është pak të vihet të taksë edhe 1000%’, tha kryeparlamentari Veseli dhe shtoi se Kosova nuk mund të dalë kundër miqve të saj ndërkombëtarë.

Veseli ka qenë kritik edhe ndaj punësimit të familjarëve të zyrtarëve të lartë të shtetit, të cilët sipas tij ‘flasin, por në anën tjetër i punësojnë familjarët e tyre’. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065860748291016
array(1) { ["section"]=> string(119) "taksa-ndaj-serbise-kryeparlamentari-veseli-nuk-duhet-te-behet-pengese-ne-marredhenie-me-miqte-tane-nderkombetare-156588" }