'Taksa, taksa, taksa', Rama nga mobileria: Askund në rajon s'është kaq e ulët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:37 09-01-2019 'Taksa, taksa, taksa', Rama nga mobileria: Askund në rajon s'është kaq e ulët

Teksa ka vizituar një biznes, kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se me uljen trefish të taksave, 91% e bizneseve  paguan nga 0 deri 5%.

"Askund në rajon s'është kaq e ulët dhe deri pesë vjet më parë paguanin të gjithë 10%! Apo janë rritur taksat e punës, në këtë vend ku taksa mbi të ardhurat personale nga puna është vetëm 5.5% mesatare?! Askund në rajon s'është kaq ulët, ndërkohë që deri para 5 vjetësh ishte për të gjithë 10%", shkruan Rama.

Postimi i plotë:

Taksa, taksa, taksa?! Ku janë taksat e rritura, në këtë vend ku me uljen trefish të taksës për biznesin deri në 140 mijë USD në vit, praktikisht 91% e biznesit në Shqipëri paguan sot, nga 0 deri në 5%?! Askund në rajon s'është kaq ulët dhe deri pesë vjet më parë paguanin të gjithë 10%! Apo janë rritur taksat e punës, në këtë vend ku taksa mbi të ardhurat personale nga puna është vetëm 5.5% mesatare?! Askund në rajon s'është kaq ulët, ndërkohë që deri para 5 vjetësh ishte për të gjithë 10%! Ja edhe një shembull tjeter, nga plot 11 mijë shembuj që sot janë lehtësuar trefish nga taksa

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Anxhelina me të atin duke u përgatitur për festa, dalin FOTOT pak ditë para masakrës
Moti i keq, ARRSH ngre alarmin për 3 qarqe: Të kenë kujdes shoferët »
Article Logic
Execution time: 0.013439893722534
array(1) { ["section"]=> string(78) "taksa-taksa-taksa-rama-nga-mobileria-askund-ne-rajon-s-eshte-kaq-e-ulet-148099" }