Talenti shqiptar në shënjestrën e klubeve italiane

Publikuar tek: sport, më 21:15 13-02-2015 Talenti shqiptar në shënjestrën e klubeve italiane

Albin Ajeti pritet të jetë ylli i ri shqiptar në skenën ndërkombëtare të futbollit. Është vetëm 17 vjeç, por ka arritur të tërheqi vëmendjen e klubeve dhe mediave italiane, të cilat flasin me superlativa për të.

Vëllai i mbrojtësit së Kombëtares Shqiptare, Arlind Ajeti, aktualisht luan me të rinjtë skuadrës së Bazelit dhe është grumbulluar dy herë me skuadrën e parë. Me paraqitjet e tij fantastike, 17 vjeçari ka mundur të mbledh rreth vetes vëzhgues nga klubet italiane. Sipas mediave italiane, çdo skuadër që do të blinte kartonin e shqiptarit do të kryente një goditje të zgjuar. Vlera mesfushorit nga klubi zvicerian llogaritet në 500 mijë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029093027114868
array(1) { ["section"]=> string(55) "talenti-shqiptar-ne-shenjestren-e-klubeve-italiane-3276" }