“Tallje me sistemin”, i dënuar me 27 vite burg, shqiptari zë faqen e parë të mediave të huaja, ja çfarë bën teksa është në burg

Publikuar tek: bota, më 12:42 24-01-2021 “Tallje me sistemin”, i dënuar me 27 vite burg, shqiptari zë faqen e parë të mediave të huaja, ja çfarë bën teksa është në burg

Një shqiptar, i cili është dënuar me 27 vite burg në Angi, për trafikim të lëndëve narkotike, përdor ilegalisht telefon.

Mediat e huaja shkuan se bëhet fjalë për shqiptarin me origjinë nga Shkodra Valjet Pepaj. Sipas Telegraph kjo është një tallje e madhe e sistemit të burgjeve nga ky shqiptarë i dënuar për trafikun e një sasie të madhe heroine.

Pepaj jo vetëm fliste ma familjarët, por kishte hapaur profile në rrjetet sociale ku fliste me gra të ndryshme dhe të cilave u tregonte se për katër vite do të dilte nga burgu.

Shqiptari publikonte foto nga burgu me rrobe të ndryshme.

Valjet Pepaj, u dënua në 2018 pasi pranoi akuzat për trafik të 50 kg drogë me vlerë 2 milion stërlina. Pepaj ishte kreu një organizate kriminale shqiptare që po përpiqej të shtrinte influencën e vet në tregun e drogës.

cfcc.jpgccc-1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për dy javë të bllokuar në minierë, shpëtohen 11 minatorët në Kinë
TRONDITËSE/ Kjo mushkonjë po vret 1 milion njerëz në vit, transmeton sëmundje të rrezikshme »
Article Logic
Execution time: 0.011595010757446
array(1) { ["section"]=> string(129) "tallje-me-sistemin-i-denuar-me-27-vite-burg-shqiptari-ze-faqen-e-pare-te-mediave-te-huaja-ja-cfare-ben-teksa-eshte-ne-burg-236187" }