Tani mund të studioni për “Cristiano Ronaldo” në Universitet

Publikuar tek: sport, më 14:43 06-02-2015 Tani mund të studioni për “Cristiano Ronaldo” në Universitet CR7

Gonzalo Arroyo Moreno

Nuk është shaka, një Universitet në Kanada është duke u ofruar studentëve mundësinë të marin pjesë në një kurs sociologjie…për Cristiano Ronaldo.

Profesori Luis Aguiar, është truri pas këtij masterplani, ai arsyetohet se CR7 është lojtari më i mirë në botë.

“Ajo që e bën atë të veçantë është se ai ka vizion përtej botës së futbollit. Ai ka aftësi të mëdha kulturore, në seks dhe kujdeset shumë mirë për veten e tij”, thotë Profesori Aguiar.

Sigurisht që profesori tingëllon më shumë si një fans i çmendur i Cristiano Ronaldos, por ai vazhdon të këmbëngulë për idenë e tij duke thënë se nuk e di nëse CR7 është i informuar për këtë kurs por do të dëshirontë ta kishte në lidhje me “Skype” gjatë orëve mësimore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049938917160034
array(1) { ["section"]=> string(63) "tani-mund-te-studioni-per-cristiano-ronaldo-ne-universitet-2544" }