Tani nga Elbasani, oxhakët e firmës ‘Kurum’ nxijnë qytetin (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:45 21-03-2017 Tani nga Elbasani, oxhakët e firmës ‘Kurum’ nxijnë qytetin (FOTO)

Këto janë fotot që vijnë momentalisht nga qyteti i Elbasanit.

Oxhakët e firmës “Kurum” sot në metalurgji kanë nxjerr shtëllunga tymi, duke e ndotur maksimalisht ajrin për banorët që jetojnë aty pranë.

Kjo situatë është ngritur vazhdimisht si një nga shqetësimet më të mëdha që ka Elbasani nga ana e studiuesve dhe autoriteteve vendore, por askush nuk merr masa dhe të mbajë përgjegjësi.

Ndërkohë, gjithë kjo tymnajë në fund të fundit nuk shkon askund tjetër, veçse në mushkëritë e banorëve, që brenda pak kohësh konvertohet në sëmundje të rënda.

Këmbanat e alarmit bien prej vitesh lidhur me këtë problem serioz, por dukshëm kanë rënë në vesh të shurdhët. 

elb.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Anulohet takimi Thaçi-Hanh, shkak axhenda e ngarkuar
Pas zjarrit, ja deri kur do të qëndrojë e mbyllur Biblioteka Kombëtare »
Article Logic
Execution time: 0.012659072875977
array(1) { ["section"]=> string(66) "tani-nga-elbasani-oxhaket-e-firmes-kurum-nxijne-qytetin-foto-72670" }