Tarifa e rrugës së kombit, Shehaj thirrje shqiptarëve: Bashkohuni me kuksianët në protesta madhështore

Publikuar tek: barometri, më 08:12 05-09-2018 Tarifa e rrugës së kombit, Shehaj thirrje shqiptarëve: Bashkohuni me kuksianët në protesta madhështore

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka reaguar ashpër me anë të një postimi në Facebook për tarifën e Rrugës së Kombit.

 

Shehaj shprehet se asnjë shqiptar nuk duhet të paguajë për të pasuruar oligarkët teksa i bën thirje popullit shqiptar të ngrihen në protestë.

“Asnjë shqiptar nuk duhet të paguajë Rrugën e Kombit për të pasuruar oligarkët, prandaj i gjithë Populli Shqiptarë duhet t'i bashkohet qytetarëve kuksianë në protesta madhështore kundër hajdutëve në pushtet”, shkruan deputeti.

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se kryeministri Edi Rama merret me opozitën ndërsa pushtetin e kanë marrë në dorë kriminelët.

Në një status në rrjetin social Twitter, Hajdari shkruan: “Merret me opozitën ndërkohë që pushtetin ia ka lënë bandave & kriminelëve që i kanë dalë jashtë kontrollit. Sot fjala e lirë kërcënohet dhe vendi varet nga kriminelët dhe pushtetarët që veprojnë mbi ligjin. #Shkodra foli kundër krimit & lidhjes me shtetin”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048814058303833
array(1) { ["section"]=> string(107) "tarifa-e-rruges-se-kombit-shehaj-thirrje-shqiptareve-bashkohuni-me-kuksianet-ne-protesta-madheshtore-133198" }