Tashmë Facebook jua bën më të lehtë të përndiqni “ish”-in tuaj, falë këtij aplikacioni

Publikuar tek: bota, më 16:09 12-10-2016 Tashmë Facebook jua bën më të lehtë të përndiqni “ish”-in tuaj, falë këtij aplikacioni

Keni një ish të dashur, një person që ju intereson dhe doni të dini gjithçka për ta duke i spiunuar? Tashmë ka një aplikacion edhe për këtë gjë.

Quhet “Facebook Events” dhe është hedhur në treg nga Facebook me qëllim zëvendësimin e çdo kalendari tjetër, si atë të iOS apo Android. Me instalimin e këtij aplikacioni në telefonin tuaj, ju mund të shikoni përveç ditëlindjeve të miqve, edhe eventet ku ata shkojnë, me kë shkojnë apo në cilën datë dhe orë, raporton Neësbomb.al.

E megjithëse ngjan si diçka e frikshme, është edhe e dobishme gjithashtu.

Scrdfw4tsdgsdgnshot_1.jpg

Facebook organizon në këtë aplikacion të gjitha eventet ku jeni ftuar, pasi e hapni aplikacionin ju mund të skanoni çdo faqe që e keni pëlqyer për të parë nëse kanë organizuar ndonjë event që mund t’ju interesojë, apo se ku kanë planifikuar të shkojnë miqtë tuaj. Por çfarëdo veprim që bëni në këtë kalendar do të jetë gjithashtu i dukshëm në profilin tuaj të Facebook-ut.Aplikacioni është momentalisht i disponueshëm vetëm në Apple Store. /Neësbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia urdhëron të gjithë zyrtarët e lartë dhe familjarët e tyre të kthehen sa më parë në atdhe
“RT” ironizon mediat britanike: Nëse shihni rusët që bëjnë gati valixhet, dijeni se fillon lufta atomike »
Article Logic
Execution time: 0.010719060897827
array(1) { ["section"]=> string(89) "tashme-facebook-jua-ben-me-te-lehte-te-perndiqni-ish-in-tuaj-fale-ketij-aplikacioni-55944" }