Tashmë, një Kalendar Kulturor Shqipëri-Kosovë edhe më i pasur

Publikuar tek: kulture-art, më 16:10 19-02-2015 Tashmë, një Kalendar Kulturor Shqipëri-Kosovë edhe më i pasur

Një kalendar i Përbashkët Kulturor do të nënshkruhet nesër mes Kosovës dhe Shqipërisë për vitin 2015.

Në njoftimin që është dhënë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës thuhet se ministrja Mirela Kumbaro do të takohet nesër në Prishtinë me homologun e saj Kujtim Shala, për të nënshkruar Kalendarin e Përbashkët Kulturor.

Pas kësaj, mësohet se dy ministrat do të dalin edhe në një konference të përbashkët për mediat ku do të jepen edhe më shumë detaje mbi nënshkrimin e këtij akti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030241966247559
array(1) { ["section"]=> string(65) "tashme-nje-kalendar-kulturor-shqiperi-kosove-edhe-me-i-pasur-3850" }