Task Forca antiCovid këshillon qytetarët dhe u jep maska: Nuk kemi dalë për gjoba, ju lutem vendoseni!

Publikuar tek: aktualitet, më 11:24 24-10-2020 Task Forca antiCovid këshillon qytetarët dhe u jep maska: Nuk kemi dalë për gjoba, ju lutem vendoseni! Inspektoret keshillojne qytetaret per masken

Task Forca antiCovid ka zbritur sot në terren, në rrugët e Tiranës, dhe ka këshilluar qytetarët që të vendosnin maskën. Ata që kanë pasur maskë me vete por nuk e kishin vënë, janë “urdhëruar” ta vendosin, ndërsa ata që nuk kishin, e kanë marr falas nga inspektorët.

Nuk kemi dalë për të vendosur gjoba, janë shprehur ISHSH inspektorët, ndërsa lëviznin në çdo rrugicë të Tiranës.

“Task Forca ndërinstitucionale është në krye të detyrës për zbatimin e masave antiCOVID, për të mbrojtur shëndetin e qytetarëve. Ekipet e Task Forcës kanë vijuar edhe sot këshillimet për mbajtjen e maskës në rrugët më të populluara të Tiranës, për të rritur ndërgjegjësimin për rëndësinë e veprimeve individuale për të mirën e përbashkët”, shkruan ministrja Manastirliu dhe dnan videon e mëposhtme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditi me thikë 52-vjeçarin në Tiranë, arrestohet autori
Punimet për Lotin III te Dogana, kreu i ARRSH: Ata që vijnë nga jugu të përdorin Elbasan -Tiranë, të tjerët Ndroqin (Sa do zgjasin) »
Article Logic
Execution time: 0.013328075408936
array(1) { ["section"]=> string(106) "task-forca-anticovid-keshillon-qytetaret-dhe-u-jep-maska-nuk-kemi-dale-per-gjoba-ju-lutem-vendoseni-224981" }