Tatimet bëjnë njoftimin e rëndësishëm: 30 dhjetori, dita e fundit e zbatimit të ligjit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:54 29-12-2017 Tatimet bëjnë njoftimin e rëndësishëm: 30 dhjetori, dita e fundit e zbatimit të ligjit

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se 31 dhjetori është dita e fundit e zbatimit të Ligjit të Faljes, ndërsa administrata tatimore do punojë me orar të plotë.

Njoftimi:

Ju kujtojmë se data 30 Dhjetor 2017 është dita e fundit e zbatimit të Ligjit nr. 33/2017 “Për pagesën dhe fshirjen/shuarjen e detyrimeve tatimore, detyrimeve të pagueshme në doganë, si dhe procedurën e heqjes nga qarkullimi të mjeteve të transportit pas fshirjes /shuarjes së detyrimeve tatimore”, për këtë qëllim adminsitrata tatimore do të punojë me orar të plotë zyrtar në të gjithë territorin.

Administrata Tatimore ju fton të shfrytëzoni mundësinë e fundit për të përfituar nga falja e gjobave dhe kamatëvonesave, duke paguar më parë  detyrimin tatimor (principalin e tatimit).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029282093048096
array(1) { ["section"]=> string(91) "tatimet-bejne-njoftimin-e-rendesishem-30-dhjetori-dita-e-fundit-e-zbatimit-te-ligjit-104848" }