Tatimet - Priten arrestime të biznesmenëve "VIP" në fund të muajit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:58 23-10-2015 Tatimet - Priten arrestime të biznesmenëve

Biznesmenë "VIP" me aktivitete në sektorë të ndryshëm, pritet të arrestohen në fund të muajit për evazion me shuma të mëdha parash.

Burime nga Tatimet bëjnë me dije se biznesmenë të mëdhenj janë identifikuar gjatë muajit shtator për shkelje të ndryshme fiskale ndaj po përgatitet arrestimi i tyre edhe për evazion fiskal me shuma të mëdha parash. Arrestimet e biznesmenëve “VIP” pritet të ndodhin në fund të muajit.

Lexo edhe: Arrestimet për tatimet - Ja lista me 100 bizneset “VIP” të zhytura në borxhe

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO- Policia kap 2 të dyshuar me 30 kilogramë drogë dhe publikon pamjet
Strazimiri: Rama gënjeu, “Alko-Impex” me përfaqësues ligjor nipin e Sadri Abazit »
Article Logic
Execution time: 0.011875867843628
array(1) { ["section"]=> string(68) "tatimet-priten-arrestime-te-biznesmeneve-vip-ne-fund-te-muajit-23811" }