Tatimet shkarkojnë 3 punonjësit, u arrestuan për rryshfet ndaj bizneseve

Publikuar tek: ekonomi, më 10:11 03-10-2018 Tatimet shkarkojnë 3 punonjësit, u arrestuan për rryshfet ndaj bizneseve Drejtoria e Tatimeve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën me dije se ka larguar menjëherë nga detyra 3 punonjës, inspektorë të sektorit të Zbatimit pranë Drejtorisë së Hetimit Tatimor Rajoni Qendror Tiranë, të cilët u ndaluan dje, me akuzën se kanë konsumuar veprën penale të "Shpërdorimit të detyrës" dhe "Korrupsionit pasiv të personave, që ushtrojnë funksione publike".

Ditën e djeshme u arrestuan Gentian Elezi, 29 vjeç, banues në Tiranë;  Artan Kroj 37 vjeç,banues në Tiranë si dhe u shpall në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit P.H. 43 vjeç me detyrë Inspektorë të Hetimit Tatimor në Drejtorinë Rajonale të Tatim Taksave Tiranë.

Ndërkaq, përmes deklaratës së saj, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, i bën thirrje çdo punonjësi të administratës tatimore të zbatojë me rigorozitet vetëm ligjin, në respekt të punës dhe institucionit , gjithashtu inkurajojmë bizneset dhe qytetarëve, për të denoncuar aktet korruptive, sjelljen jo etike dhe çdo akt të paligjshëm, gjatë ushtrimit të detyrës së punonjësve të Administratës Tatimore.


Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036869049072266
array(1) { ["section"]=> string(78) "tatimet-shkarkojne-3-punonjesit-u-arrestuan-per-rryshfet-ndaj-bizneseve-136468" }