Tatimet vendosin 100 milionë lekë gjoba në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:10 29-07-2015 Tatimet vendosin 100 milionë lekë gjoba në Vlorë

Drejtoria e Tatimeve në bashkëpunim me Policinë e Vlorës ka vijuar aksionin për konstatimin dhe gjobitjen e shkeljeve në fushën e tatim-taksave në qytetin e Vlorës.

Gjatë kontrolleve të përbashkëta në operacionin e kryer tre ditët e findit janë ushtruar kontrolle në 87 subjekte të ndryshme dhe janë identifikuar 18 shkelje. Gjithsej gjatë muajit korrik, në Vlorë janë gjobitur 141 subjekte me një vlerë totale prej 10 milionë lekësh të reja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet drejt Italisë 40 vjeçari, vrau në 2011 bashkëkombasin e tij
Digjet plotësisht makina në Tiranë, nuk dihen shkaqet »
Article Logic
Execution time: 0.011315822601318
array(1) { ["section"]=> string(54) "tatimet-vendosin-100-milione-leke-gjoba-ne-vlore-17258" }