Tatimorët BLLOKOJNË Skipistën e Dardhës, mijëra pushues kthehen mbrapsht të zhgënjyer

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 29-01-2018 Tatimorët BLLOKOJNË Skipistën e Dardhës, mijëra pushues kthehen mbrapsht të zhgënjyer

Turizmi dimëror në Dardhë merr një goditje të rëndë- Tatimorët e Korçës kanë bllokuar skipistën e Dardhës duke vendosur shiritat.

Lajmin e bën me dije gazetari i Korçës, Gëzim Hashimi i cili thotë se mijëra pushues që kishin zgjedhur të kalonin pushimet këtë fundjavë në Dardhë janë kthyer mbrapsht. Kjo pasuri kombëtare që nuk është vetëm pronë e familjes Tasho dhe shoqatës "Rrëshqitja dhe Natyra" u mbyll për vogëlsira dhe pretendime absurde. "Kjo qeveri që duhet të më japë liçencë, po më pengon. Kam bërë kërkesë për rregjistrim që kur ishte komuna Drenovë. Unë vetë jam i interesuar për rregjistrim në QKR. Kam çuar kontratën qerasë, por bashkia më thotë se çështja është në proçes hipotekimi" sqaron Thoma Tasho.

Sipas gazetarit lokal, tatimorët e Korçës pa asnjë paralajmërim dhe afat kanë bllokuar skipistën, duke shkaktuar reagime të shumta dhe indinjatë. Skipista e Dardhës është hapur prej vitesh, por këto dy vitet e fundit funksionon me kapacitet të plotë. Ajo është e vetmja në Shqipëri, dhe tërheq me mijëra pushues e të apasionuar pas dëborës e sportit të skive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje e rëndë në TIRANË: Babai tenton të qëllojë me thikë djalin 24-vjeçar
Finalizohet operacioni STACIONI, arrestohet shpërndarësi i drogërave të forta (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010618925094604
array(1) { ["section"]=> string(91) "tatimoret-bllokojne-skipisten-e-dardhes-mijera-pushues-kthehen-mbrapsht-te-zhgenjyer-108362" }