Tatimorët japin 9 milionë e 500 mijë lekë për Kristin, ja edhe donacionet e Korçës, Durrësit, Dibrës...

Publikuar tek: aktualitet, më 14:27 18-11-2015 Tatimorët japin 9 milionë e 500 mijë lekë për Kristin, ja edhe donacionet e Korçës, Durrësit, Dibrës...

Arrin në 110 mijë euro shuma e grumbulluar për vogëlushin e sëmurë Kristi Maze.

Neës 24 që ndërmori nismën bën me dije se Administrata Tatimore e Tiranës ka dhënë 950 mijë lekë të reja. Bizneset në Dibër kanë dhënë 828 mijë lekë për Kristin, në Korçë janë mbledhur 100 000 lekë, bizneset e Durrësit kanë dhuruar 1.2 milionë lekë dhe bizneset në Fier 320 mijë.

Duhetn ende 40 mijë euro që të arrihet shuma që kërkohet për transplantin e mëlçisë së vogëlushit Kristi Maze i cili aktualisht ndodhet në Bergamo të Italisë për kurim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton t’i vendosë gjobë, qytetari godet me grusht policin (Video)
43.4 kg drogë në Portin e Vlorës, kapet transportuesi »
Article Logic
Execution time: 0.0044329166412354
array(1) { ["section"]=> string(103) "tatimoret-japin-9-milione-e-500-mije-leke-per-kristin-ja-edhe-donacionet-e-korces-durresit-dibres-25725" }